GPB Lex

Twoi eksperci od prawa niemieckiego.

Pomagamy Ci zrozumieć niemieckie prawo i funkcjonować w zgodzie z jego zasadami.

Dostarczamy Ci pełne wsparcie w zakresie doradztwa prawnego oraz prowadzenia Twoich spraw na terenie Niemiec.

 

Przy tym wszystkim korzystamy wyłącznie z usług niemieckich prawników. Znajdujących się bezpośrednio na miejscu i gotowych nieść Tobie pomoc zawsze, gdy jej potrzebujesz.

Nasza oferta

Windykacja

Odzyskujemy długi nawet od najbardziej wymagających i trudnych niemieckich kontrahentów.

Prowadzenie spraw

Bierzemy udział w postępowaniach sądowych - odpowiadając zarówno za przygotowywanie dokumentacji, wytaczanie pozwów, jak i aktywny udział w rozprawach.

Doradztwo

Wspieramy Cię na każdym etapie - służąc poradą w zakresie doboru najlepszych środków prawnych, opracowując i opiniując niezbędne dokumenty, jak i zapewniając bieżące konsultacje.

Dlaczego my?

Oszczędzamy Twoje pieniądze.

Znamy realia niemieckiego rynku, a także doskonale odnajdujemy się w jego aspektach prawnych. Regularnie współpracujemy z niemieckimi prawnikami, dzięki czemu dostarczamy Ci najwyższą jakość usług w atrakcyjnych cenach.

To oznacza, że pomimo wysoki cen usług niemieckich adwokatów - Ty za ich wsparcie zapłacisz naprawdę mało.

Działamy w obszarach, w których polscy adwokaci nie dają rady.

Polscy prawnicy najczęściej nie znają prawa niemieckiego, a w dodatku nie potrafią porozumiewać się w tym języku. O sporządzeniu jakichkolwiek pism procesowych w ogóle nie wspominając.

Z nami zyskujesz pewność, że wszelkie dokumenty związane z Twoją sprawą będą przygotowane w 100-procentach profesjonalnie. Ich opracowaniem zajmą się bowiem prawdziwi niemieccy adwokaci, a nie tłumacze.

Zapewniamy Ci dostęp do kompleksowego wsparcia.

Specjalizujemy się w niemieckim prawie pracy, prawie handlowym, transportowym, podatkowym, a także prawie spółek.

Taka wszechstronność zapewnia Ci komfort, że znajdziesz u nas pomoc bez względu na to, jakiego obszaru dotyczy Twój problem.

Zapewniamy Ci dostęp do kompleksowego wsparcia

Jak wygląda współpraca?

1. Kontakt i wstępna weryfikacja

Na początku poprosimy Cię o dokładne przedstawienie swojego problemu.
Twoja sprawa zostanie przekazana niemieckim prawnikom, którzy dokonają jej weryfikacji.

2. Próba ugody

Jeśli uznamy, że sprawa jest uzasadniona - skontaktujemy się z drugą stroną sporu, aby zaproponować jej ugodę pozasądową.
Reprezentując Twoje stanowisko, w profesjonalnie sporządzonym piśmie pokażemy, że jesteś równym partnerem.

Najczęściej ugoda pozasądowa przebiega zaskakująco sprawnie i pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

3. Sprawa w sądzie

Jeśli ugoda pozasądowa nie będzie możliwa - pomożemy Ci w załatwieniu wszystkich czynności (sporządzeniu pozwu, przygotowaniu Cię na rozprawę itp.).
Pamiętaj, że w Niemczech reprezentacja przez adwokata nie zawsze jest konieczna. Wszelkie spory, których przedmiot nie przekracza wartości 5000 euro (20 000 zł), rozstrzygane są przez tzw. sądy rejonowe.

Jeśli pomoc adwokata okaże się potrzebna – chętnie zorganizujemy prawnika, który przejmie reprezentowanie Twojej sprawy.

Skontaktuj się z nami

Adwokat Niemcy – kancelaria Lex Ossoliński

Niemcy należą do największych i najbardziej wpływowych krajów sąsiedzkich Polski. Oba kraje ściśle ze sobą współpracują, w szczególności w zakresie handlu i gospodarki, ale również w wielu innych dziedzinach – ciągle zacieśniając relacje międzynarodowe.

Naturalną tego konsekwencją jest więc fakt, że coraz więcej polskich przedsiębiorców, ale również osób prywatnych utrzymuje bliskie kontakty z naszym zachodnim sąsiadem. Niestety, relacje te są niekiedy skomplikowane i łączą się z wyzwaniami natury prawnej lub nawet z prawnymi problemami.

Osoba, której taki problem dotyczy, jest w dość niefortunnym położeniu. Polski adwokat najczęściej nie zna prawa niemieckiego, nie potrafi także sporządzić poprawnie pisma procesowego w języku niemieckim. Nawiązanie kontaktu z niemieckim prawnikiem również wydaje się być trudne, gdyż sama osoba zainteresowana także nie zna języka niemieckiego i trudno jej przedstawić swój problem. Ponadto, usługi niemieckich adwokatów są dość drogie.

Adwokat w Niemczech - prawnik niemiecki i jego wsparcie

Rozwiązanie problemu jest jednak bardzo łatwe. Jeśli poszukujesz polskiego przedsiębiorstwa, które współpracuje z niemieckimi prawnikami, to jesteś we właściwym miejscu. Nasz model, dzięki któremu odniesiesz sukces jest prosty i w porównaniu z honorariami za usługi innych adwokatów – cenowo wyjątkowo przystępny.

Kontakt

× Jak mogę ci pomóc?