O nas

Poznaj ludzi, którzy pomogą Ci wykorzystać silny potencjał stabilnego rynku niemieckiego.
Skorzystaj ze wsparcia doświadczonych ekspertów. Osób, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały proces wejścia na rynek i rozwoju Twojej firmy, a także będą służyli Ci wsparciem zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Poznaj zespół tworzący German Poland Bridge Group.

Założyciel German Poland Bridge Group

Rafael Churawski

Specjalizacje:
Ekspert w zakresie rynku niemieckiego specjalizujący się w polskim i niemieckim prawie cywilnym i gospodarczym, w tym: internacjonalizacji, prawie bilansowym i prawie spółek. Pasjonuje się międzynarodowymi zagadnieniami biznesowymi i prawnymi.
Diplom Jurist Freie Universität w Berlinie, LL.M. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i prawniczych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Doświadczenie:
Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i gospodarczego na rynku polskim i niemieckim, które zdobywał pełniąc role m.in.:

  • Head of Polish Desk & Consulting w polsko-niemieckiej kancelarii gospodarczej Goldenstein & Partner w Poczdamie
  • Wieloletniego współpracownika spółki biegłych rewidentów gospodarczych RöverBrönnerSusat w Berlinie.

Doświadczenie w handlu międzynarodowym zdobywał pełniąc funkcje menedżerskie w działach sprzedaży zagranicznych firm na terenie Niemiec. Przez lata poznał od praktycznej strony różne wyzwania biznesowe, z którymi spotykają się klienci GPB-Group — od pozyskiwania partnerów biznesowych po organizację procesów logistycznych.

W GPB Group Rafael odpowiada za:
Bezpośrednie wsparcie polskich inwestorów wchodzących na niemiecki rynek, a jego celem jest ułatwienie kontaktów biznesowych i zacieśnienie współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami współpracując jako: wykładowca Humboldt Universität zu Berlin, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu w Białymstoku i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Katharina Jurisch
Wspólnik - Manager biura

Katharina Jurisch

Specjalizacje:
Ekspertka w podejmowaniu i realizowaniu nawet najtrudniejszych wyzwań – wymagających wielozadaniowości, szybkiego tempa pracy, a przede wszystkim skuteczności.

Niemieckojęzyczny native speaker odpowiada za relacje naszych klientów z partnerami biznesowymi w Niemczech wdrażając w życie dobre praktyki biznesowe wymagane na europejskim rynku.

Doświadczenie:
Wieloletnia praktyka w planowaniu, organizacji oraz zarządzaniu pracą biur licznych niemieckich firm.

W GPB Group Katharina odpowiada za:
Kierowanie biurem w Berlinie i bieżące wsparcie klientów GPB-Group prowadzących działalność na rynku niemieckim. W jej gestii leżą również kwestie związane z administracją biurową, controllingiem, księgowością i terminową obsługą spraw podatkowych. Monitoruje bieżące sprawy i pełni nad nimi nadzór, dzięki czemu wszelkie działania administracyjne prowadzone są sprawnie i z zachowaniem należytych terminów.

Tomasz Krypel
Wspólnik - Specjalista ds. funduszy unijnych

Tomasz Krypel

Specjalizacje:
Ekspert w zakresie pozyskiwania środków na rozwój eksportu.

Doświadczenie:
Absolwent studiów doktoranckich na Wyższej Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Zarządzania Finansami w Warszawie i studiów podyplomowych w zakresie logistyki przedsiębiorstw międzynarodowych. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystywał również jako pracownik naukowy i współpracownik placówek naukowo-badawczych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Realizował strategie rozwoju dla jednostek samorządu terytorialnego i firm z branż odzieżowych, spożywczych i FMCG. Manager jakości i praktyk KAIZEN.

W GPB Group Tomasz odpowiada za:
Opracowywanie strategii rozwoju eksportu dla przedsiębiorstw z branż:
produkcyjnych, konstrukcyjnych, technologicznych i IT. Doradca w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami, zarządzania jakością i optymalizacji procesów biznesowych. Zajmuje się także przygotowaniem i zarządzaniem inwestycjami oraz projektami szkoleniowymi.

Stefan Waanders
Dyrektor handlowy

Stefan Waanders

Specjalizacje:
Ekspert w zakresie niemieckiego rynku, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, marketingu oraz zarządzaniu przedsiębiorstwami. Certyfikowany coach i trener sprzedaży.

Doświadczenie:
W swojej karierze zawodowej pełnił m.in. rolę kierownika sprzedaży regionu Berlin i Brandenburgia w największej niemieckiej kasie chorych. Był również managerem sprzedaży w firmie Merconic GmbH, gdzie do jego zadań należało zarządzanie ponad 80-osobowym zespołem.
Wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży, marketingu i jako CEO niemieckich spółek, zaowocowały unikatowym know-how oraz szeroką siecią kontaktów biznesowych, które Stefan wykorzystuje teraz do wspierania klientów GPB-Group.

W GPB Group Stefan odpowiada za:
Doradztwo w zakresie wprowadzania produktów i usług na rynek niemiecki – łącząc w tym organizację procesu sprzedaży oraz jej rozwój. Projektuje procesy sprzedażowe w modelach B2B i B2C, w klasycznych lub w pełni zautomatyzowanych, cyfrowych kanałach dystrybucji.

Fabian von Waleczek
Radca prawny

Fabian von Waleczek

Specjalizacje:
Ekspert w zakresie prawa niemieckiego. Do obszarów jego specjalizacji zaliczają się: ogólne prawo cywilne, umowy kupna-sprzedaży, windykacja należności, prawo transportowe i spedycyjne, kary i grzywny.

Doświadczenie:
Absolwent studiów prawniczych na Freie Universität w Berlinie. Karierę prawniczą rozpoczął od pracy w Sądzie Apelacyjnym w Berlinie. Po to, aby następnie związać się z sektorem prywatnym. Od 2018 r. prowadzi własną kancelarię prawną w Berlinie-Charlottenburg. Doświadczenie biznesowe zdobył na stanowiskach kierowniczych międzynarodowego przedsiębiorstwa z branży logistycznej.

W GPB Group Fabian odpowiada za:
W pełni zindywidualizowane doradztwo prawne dla przedsiębiorstw, które chcą zaistnieć na niemieckim rynku.

Grafik

Martin Roensch

Specjalizacje:
Specjalista z zakresu projektowania graficznego i tworzenia stron internetowych. Posiada rozległą wiedzę w zakresie kompleksowej realizacji projektów związanych z mediami drukowanymi, jak i cyfrowymi, jednak jego oczkiem w głowie są rozwiązania dla branży e-commerce.

Doświadczenie:
Doświadczenie zdobywał w niemieckich agencjach e-marketingowych. Ma na koncie wiele zrealizowanych projektów witryn internetowych i materiałów marketingowych dla sklepów i firm zajmujących się handlem w sieci.

W GPB Group Martin odpowiada za:
Dostarczanie rozwiązań łączących wysoką jakość, spełnianie założeń marketingowych oraz dobre praktyki z zakresu User Experience i projektowania – zarówno stron www, jak i innych nośników służących do prowadzenia skutecznej komunikacji marketingowej.

Kornelia Lehmann
Specjalistka ds. marketingu

Kornelia Lehmann

Specjalizacje:
Ekspertka w dziedzinie marketingu i komunikacji średnich przedsiębiorstw działających na rynkach niemieckim oraz austriackim.

Doświadczenie:
Wieloletnia praktyka w doradzaniu, opracowywaniu strategii oraz prowadzeniu kampanii marketingowych dla klientów z branż: zdrowie, medycyna, finanse, nieruchomości, prawo oraz lifestyle.

W GPB Group Kornelia odpowiada za:
Opracowywanie i wdrażanie koncepcji reklamy intermedialnej. Wszystko to poprzedza właściwą analizą rynku i idącym krok za nią opracowaniem kompleksowej strategii działania. Poznaje potrzeby grupy docelowej, słabe i mocne strony konkurentów oraz szanse i zagrożenia rynku, które następnie stają się podstawą do kolejnych działań.

Dalsza część jej pracy skupia się na zapewnieniu wsparcia we wszystkich kwestiach związanych z polityką komunikacyjną. W zakresie public relations utrzymuje kontakty z redakcjami, niezależnymi dziennikarzami i fotografami.

Office Manager

Jolanta Marciniec

Specjalizacje: 
Specjalistka z obszaru organizacji pracy biura, zarządzania projektami, a także kontrolowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji. 

Doświadczenie: 
Z uwagi na swój młody wiek, Jolanta stawia dopiero swoje pierwsze kroki w poważnym biznesie.

W GPB Group Jolanta odpowiada za: 
Sprawowanie pełnego nadzoru nad pracą biura GPB. Organizuje prace poszczególnych specjalistów. Kontroluje przebieg dokumentów oraz postępy realizowanych projektów, a przede wszystkim czuwa nad tym, aby w naszej firmie panował ład i porządek.

Marek Wasowski
Specjalista ds. mediów społecznościowych

Marek Wasowski

Specjalizacje:
Ekspert od prowadzenia działań marketingowych w Internecie, wyspecjalizowany w wykorzystywaniu kanałów oferowanych przez media społecznościowe.

Doświadczenie:
Praktyka w prowadzeniu komunikacji marketingowej dla wielu firm działających w rynku niemieckim.

W GPB Group Marek odpowiada za:
Realizację strategii komunikacji w kanałach social media, w tym obecność i prowadzenie działań w takich mediach jak: Facebook, Linkedin, Instagram, czy popularny w niemieckim środowisku biznesowym – Xing. Zapewnia również wsparcie w przygotowaniu prezentacji handlowych i materiałów marketingowych.

Przedstawiciel handlowy

Wiktor Ossoliński

Specjalizacje:
Specjalista odpowiedzialny za sprzedaż usług GPB, a także pełną obsługę przed- i posprzedażową klientów naszej grupy.

Doświadczenie:
Wiktor jest w trakcie studiów WSPiA na kierunku Zarządzanie, a GPB jest pierwszą firmą, w której zdobywa nowe umiejętności.

W GPB Group Wiktor odpowiada za:
Bieżące kontakty z potencjalnymi, obecnymi, jak i przyszłymi klientami GPB. Przygotowuje oferty, udziela niezbędnych informacji, jak również bierze czynny udział w spotkaniach biznesowych.

Marianna Kroll
Project Manager

Marianna Kroll

Specjalizacje:
Specjalistka z zakresu doradztwa prawnego i gospodarczego skierowanego do polskich przedsiębiorców chcących rozwijać się na niemieckim rynku.

Doświadczenie:
Ukończone studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkoła Prawa Niemieckiego prowadzona we współpracy z Humboldt University w Berlinie.
Ponad 2 lata doświadczenia zawodowego zdobywanego w strukturach GPB-Group.

W GPB Group Marianna odpowiada za:
Uczestniczenie w procesach wprowadzania polskich przedsiębiorców na rynek niemiecki, kompleksowe nadzorowanie projektów internacjonalizacji, pośredniczenie w kontaktach z klientami zagranicznymi. Dodatkowo, także tłumaczenie treści umów oraz zarządzanie sprawnym działaniem całej firmy.

Szymon Lewandowski
Prawnik

Szymon Lewandowski

Specjalizacje:
Ekspert w zakresie niemieckiego prawa spółek i budowlanego z ukończoną specjalizacją adwokacką w zakresie prawa budowlanego i architektonicznego.

Doświadczenie:
Wieloletnia praca w renomowanych kancelariach prawniczych oraz międzynarodowych spółkach budowlanych, także jako bezpośredni doradca zarządu.

W GPB Group Szymon odpowiada za:
Wspieranie polskich przedsiębiorców w zakładaniu spółek i wchodzeniu na niemiecki rynek. Dodatkowo, prowadzi regularne szkolenia podnoszące świadomość, jak i kompetencje osób rozpoczynających swoją działalność na terenie Niemiec.

× Jak mogę ci pomóc?